Webinary IV edycji Kongresu Firm Rodzinnych

W ramach Kongresu Firm Rodzinnych w okresie od maja do sierpnia br. zaplanowaliśmy cykl 5 bezpłatnych webinarów:

  1. Tradycja i nowoczesność. Jak pisać mejle w firmie rodzinnej?

  2. Historia dwóch wektorów. Co zwiększa prawdopodobieństwo osiągania rezultatów przez zespół sprzedaży w Twojej firmie?

  3. Europejski Zielony Ład: co oznacza dla polskiej gospodarki i przedsiębiorstw?

  4. Po co dzisiaj ludziom marki?

  5. Manager do zadań specjalnych. Jak interim manager wspiera firmę w rozwoju i przygotowaniu na przyszłe wyzwania. Czy to się opłaca?

Patroni webinarów IV edycji Kongresu Firm Rodzinnych

Logotyp SIM

Webinary zrealizowane w ramach Kongresu Firm Rodzinnych

Webinar 28.07.2021

Webinar: Manager do zadań specjalnych. Jak interim manager wspiera firmę w rozwoju i przygotowaniu na przyszłe wyzwania. Czy to się opłaca?

Webinar odbył się 25 sierpnia o godz. 10:00.

Spotkanie poprowadzili doświadczeni SIM Certyfikowani Interim Managerowie: Marzenna Tusza, Jacek Gruchalski oraz Włodzimierz Plewczyński.

Rzeczywistość biznesowa jest dynamiczna. Organizacje na co dzień mierzą się z poważnymi wyzwaniami, nawet kryzysami.  Skuteczne działanie wymaga od zarządzających nie tylko szybkich decyzji, ale również wykorzystania szerokiego wachlarza wiedzy, kompetencji merytorycznych i społecznych.  I tutaj jednym ze sprawdzonych „narzędzi” biznesowych, dostępnych na rynku, są usługi interim management.

Podczas webinaru poruszone zostały takie tematy jak: 

  1. Czym konkretnie jest interim management i czy warto wykorzystać to narzędzie biznesowe z perspektywy firmy rodzinnej i właścicielskiej?
  2. Jak pracują Interim Managerowie i jakie korzyści płyną z tej współpracy dla właścicieli i pracowników firmy?
  3. Kiedy warto sięgnąć po Interim Managera i jak znaleźć odpowiednią osobę?
  4. Czy moją firmę stać na usługi managera zewnętrznego?

Webinar:
Po co dzisiaj ludziom marki?

Webinar odbył się 17 sierpnia o godz. 11:00.

Spotkanie poprowadziła Marta Marczak, psycholog i strateg marketingowy. Autorka strategii pozycjonowania oraz innowacji produktowych dla wielu wiodących marek w sektorze FMCG, doświadczony facilitator sesji strategicznych i kreatywnych, wykładowca Szkoły strategii Marki SAR. Od 4 lat odpowiada za pracę i rozwój Zespołu Strategii Marki w PwC.

Webinar poświęcony był markom i ich relacjom z konsumentami w dobie zmian wywołanych pandemią i jej możliwymi następstwami.

Webinar: Europejski Zielony Ład: co oznacza dla polskiej gospodarki i przedsiębiorstw?

Webinar odbył się 28 czerwca 2021 r. o godz. 14:00. Dla zainteresowanych dostępne jest nagranie ze spotkania.

Spotkanie poprowadziła Pani Dominika Cebrat, dyrektor Biura w Regionalnym Oddziale Detalicznym we Wrocławiu PKO Banku Polskiego. W spotkaniu wzięli udział prof. dr hab. inż. Mirosław Miller, profesor chemii, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Krzysztof Brzozowski, szef Centrum Technologii Energetycznych, ośrodka badawczo-rozwojowego w Świdnicy.

Na spotkaniu prowadzący przybliżyli tematykę „zielonej” transformacji gospodarczej w UE i na świecie. Opowiedzieli m.in. z jakimi zasadniczymi zmianami technologicznymi musimy się liczyć w nadchodzących latach i dziesięcioleciach. Jakie są alternatywy dla kopalnianych źródeł energii i kto zapłaci za zmiany?

oglądnij nagranie >>

Webinar 8 czerwca

Webinar: Historia dwóch wektorów. Co zwiększa prawdopodobieństwo osiągania rezultatów przez zespół sprzedaży w Twojej firmie?

Webinar odbył się 8 czerwca 2021 r. o godz. 10:00. Dla zainteresowanych dostępne jest nagranie ze spotkania, po wcześniejszej rejestracji.

Spotkanie poprowadził Arkadiusz Chludziński, Head of algorytmia Sprzedaży. Webinar dotyczył m.in.: analityki i wyznaczania celów w sprzedaży, argumentacji w procesie sprzedaży oraz budowania relacji z klientem. Prowadzący podszedł do procesu sprzedaży jak do gry strategicznej i wskazał najczęstsze błędy popełniane przez zespoły sprzedażowe, czyli graczy. W obrazowy sposób pokazał, jak unikać niepotrzebnych ruchów i korzystać z zasobów, którymi dysponuje zespół.

oglądnij nagranie >>>

Webinar Zielony Ład

Webinar: Tradycja i nowoczesność. Jak pisać mejle w firmie rodzinnej?

Webinar odbył się 20 maja 2021 r. o godz. 17:00.

Spotkanie poprowadził dr hab. Tomasz Piekot – językoznawca i komunikolog, trener komunikacji interpersonalnej i społecznej, pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Kierownik Pracowni Prostej Polszczyzny UWr, w której tworzy polski standard prostego języka. Autor książek i poradników na temat sztuki pisania. Od kilku lat upraszcza komunikację banków, firm ubezpieczeniowych i urzędów. Założyciel firmy Logios, która tworzy aplikacje do oceny zrozumiałości tekstu.